Cildinizin Güzelliğini Geri Kazanın

Bir bebeğin cildine dokunduğunuzu hayal edin, hissettiğiniz o yumuşacık, pürüzsüz doku doğuştan beri vücudumuzda var olan cildin nemli, parlak, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayan hyaluronik asit ve kolajenden başka bir şey değil!

Hyaluronik asit ve kolajen vücutta üretilen ancak yaş aldıkça ve çevresel faktörlerin negatif etkileri nedeni ile miktarları azalan protein yapılı bileşiklerdir ve azaldıklarında da cildimizde kuruluk, sertlik, kırışıklık oluşmaya başlar.

Hyaluronik asit ve kolajen dışarıdan takviye edici gıdalar yoluyla alınabilmektedir, bu sayede cilt dokusunun eksikliklerini tamamlayarak cildin yeniden sağlıklı görünümüne kazanmasına destek olur.

Hyaluronik asidin cildin nem dengesine etkisini görebilmek için gün içerisinde 1,5-2 litre kadar su tüketmek gerekir. Çünkü hyaluronik asit ortamdaki suyu tutar ve bu sayede cildi destekler. Kolajen ise özellikle moleküler boyutu küçültülerek üretilen teknolojilerle üretildiğinde daha yüksek oranda emilir ve cilt altı dokunun bütünlüğünü sağlamaya, kırışıklık oluşumunun azaltılmasına destek olur.

Cilt dokusunun desteklenmesini sağlamak için birden fazla noktaya etki etmek daha kısa sürede optimal etkiyi sağlamak için önemlidir. Bu nedenle, dışarıdan kolajen takviyesi verirken aynı zamanda vücudun doğal kolajen üretimini C vitamini ile desteklemek etkinliği arttırmaktadır. C vitamini aynı zamanda güçlü antioksidan etkinliğe sahip bir vitaminde olduğu için cilt hücrelerini de korumaktadır. Yine cilt sağlığının vazgeçilmez vitaminlerinden biri olan biotin ile genel cilt sağlığı desteklenir.

EuRho®Vital Hyaluronsäure plus Kollagen & Biotin, cilt sağlığını desteklemek amacıyla hyaluronik asit, küçük moleküler boyuta sahip olmasını sağlayan teknoloji ile üretilmiş hidrolize Tip 1 Kolajen, C vitamini ve biotin içerir. İçeriğinde 4 temel etken madde ile cildinizin ihtiyaçlarını karşılayarak cildinizin güzelliğini geri kazanmanıza destek olur.

Cildinize uygun kür süresi ve kullanım önerisi için bir sağlık profesyoneline danışın.

Kaynaklar:

1. Sato T. et al. Clinical effects of dietary hyaluronic acid on dry and rough skin. Aesthetic Dermatology, 2002
2. Pullar JM et al. The Roles of Vitamin C in Skin Health. Nutrients, 2017